www.utrinski.com.mk
24 јуни 2017 04:03
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
24.10.2013, 17:34

Славица Јанешлиева и Ладислав Цветковски изложуваат во „Магаза“

Изложба на дел од најновото творештво на ликовните уметници Славица Јанешлиева-Бачварска и Ладислав Цветковски е отворена во Културниот центар „Магаза“ во Битола. Изложени се 30 експонати, 22 дела од Јанешлиева и 8 од Цветковски.

Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
22°СкопјеВреме
Претежно облачно
Саб32
Нед33
Пон32
Вто32
Сре33
Чет34
Пет35
Саб35
Нед30
Пон27
НајчитаниНајкоментирани
 
Легитимацијата на Алек Вучиќ Први
Вангели: Македонија има важна улога во кинеските иницијативи
Германија се бори со последиците од невремето
    Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ