www.utrinski.com.mk
29 мај 2017 07:53
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
19.05.2017, 22:36

Првиот филм за Мајкл Џексон


Биографскиот филм посветен на последните години од животот на култниот поп пејач Мајкл Џексон кој го носи наслов "Searching for Neverland" треба за прв пат да се прикаже на 29-ти мај на каналот Lifetime.

Филмот е автобиографски и се базира на популарната книга "Remember The Time: Protecting Michael Jackson In His Final Days" издадена во 2014, напишана од неговите лични телохранители Бил Витфилд и Хавон Беард кои биле со него во последните денови од неговиот живот.


Статијата е прочитана 196 пати.


Испрати коментар

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
12°СкопјеВреме
Сончево
Пон23
Вто25
Сре27
Чет28
Пет25
Саб25
Нед25
Пон24
Вто24
Сре25
НајчитаниНајкоментирани
 
Новата влада на Заев: Преценети кадри или потценети реформи?
Г7 - Шест против еден
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ