www.utrinski.com.mk
19 февруари 2017 17:32
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
17.02.2017, 12:46
Граничниот премин Евзони отворен за сообраќајГраничниот премин Евзони деенска е прооден за сите видови на возила, а блокадата од трактори е отстранета, соопшти АМСМ.

Поради штрајк на грките земјоделци Евзони беше затворен за секаков вид сообраќај од 30-ти минатиот месец.

На граничните премини, освен на граничниот премин Богородица - Евзони,  нема подолги задржувања за влез и за излез од Македонија.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози на пониските места, додека на осојничавите места коловозите се наместа влажни.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.
Статијата е прочитана 543 пати.


Испрати коментар
Новинарите на „Утрински весник“, „Дневник“ и „Вест“ во штрајк
Ќе има ли доволно од новите лекови за рак за сите болни?
Одликување Витез од државниот ред за заслуги на Франција за Арнаудовска
„Аџибадем Систина“ отвори поликлиника во Битола

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
3°СкопјеВреме
Облачно
Нед5
Пон6
Вто7
Сре11
Чет12
Пет14
Саб9
Нед10
Пон11
Вто11
НајчитаниНајкоментирани

Лавров: НАТО е институција од Студената војна
Грција: Данок на изнајмувањето станови на туристите
Охридско Езеро со ниво под законскиот минимум, кој е виновен?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ