www.utrinski.com.mk
28 април 2017 21:41
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Онлајн Култура
„Травијата“ со Ана Дурловски за отворање на 45. Мајски оперски вечери
Сценографијата и костимографијата се на Софија Шнајдер од Германија, кореограф н...
прочитај повеќе
Концерти на Миха Погачник за интеграција во ЕУ
Освен во Скопје, словенечкиот виолинист ќе настапи и во Тирана, Приштина, Љубљан...
прочитај повеќе
„Плакати“ од Михајло Арсовски на изложба во МСУ
Публиката за првпат ќе види дела од познатиот зачетник на постмодернизмот во гра...
прочитај повеќе
Харлан: „Кјубрик најмногу се интересираше за политиката“
Јан Харлан, извршниот продуцент на филмовите на Стенли Кјубрик, гостуваше на „Ск...
прочитај повеќе
Светот се' уште е „гладен за книги“
„Слабовидните лица“ имаат достап до само 10% од севкупниот печатен материјал и о...
прочитај повеќе
Личната драма „Реквием за госпоѓа Ј“ го отвори 20. Скопски филмски фестивал
Во „Милениум“ пред публиката се поклонија актерката Мирјана Карановиќ, која ја т...
прочитај повеќе
„Ах, љубов моја“ премиерно на Скопски фестивал
Филмот е во режија и по сценарио на Коле Ангеловски, кој одбележува 55 години на...
прочитај повеќе

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
23°СкопјеВреме
Облачно
Пет28
Саб22
Нед16
Пон21
Вто23
Сре23
Чет24
Пет22
Саб23
Нед23
НајчитаниНајкоментирани

Зекири: Дел од толпата имаше радиостаници и оружје
Мост излегува од хрватската влада
Даночната реформа на Трамп е осудена на неуспех
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ