www.utrinski.com.mk
23 јуни 2017 08:39
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Онлајн Култура
Златна камера 300 за животно дело за италијанскиот великан Џузепе Ротуно
Директорот на Фестивалот, Благоја Куновски, истакна дека одржувањето на фестивал...
прочитај повеќе
Концерти на Миха Погачник за интеграција во ЕУ
Освен во Скопје, словенечкиот виолинист ќе настапи и во Тирана, Приштина, Љубљан...
прочитај повеќе
Отворeни 45. Мајски оперски вечери со премиера на Вердиевата „Травијата"
Претставата, со извонредната режија и сценографија, како и настапот на солистите...
прочитај повеќе
„Плакати“ од Михајло Арсовски на изложба во МСУ
Публиката за првпат ќе види дела од познатиот зачетник на постмодернизмот во гра...
прочитај повеќе
Харлан: „Кјубрик најмногу се интересираше за политиката“
Јан Харлан, извршниот продуцент на филмовите на Стенли Кјубрик, гостуваше на „Ск...
прочитај повеќе
Светот се' уште е „гладен за книги“
„Слабовидните лица“ имаат достап до само 10% од севкупниот печатен материјал и о...
прочитај повеќе
Концерт на Владимир Василевски-Четкар во Њујорк
Тој денеска ќе одржи концерт во познатиот њујоршки „Би Би Кинг блуз клуб", каде ...
прочитај повеќе
Личната драма „Реквием за госпоѓа Ј“ го отвори 20. Скопски филмски фестивал
Во „Милениум“ пред публиката се поклонија актерката Мирјана Карановиќ, која ја т...
прочитај повеќе
Прва фото изложба на лице со даунов синдром
Преку убавината на фотографиите и зајдисонцата на фотографиите, Коста Ќука, кон ...
прочитај повеќе
„Ах, љубов моја“ премиерно на Скопски фестивал
Филмот е во режија и по сценарио на Коле Ангеловски, кој одбележува 55 години на...
прочитај повеќе
Во Скопје се снима првиот боливудски филм
Во филмот игра една од најголемите ѕвезди во Индија, Џозеф Виџеи Чандрашекар...
прочитај повеќе
Во Крива Паланка пролетна школа "Етнографија на социјализмот"
Школата се одржува тргнувајќи од идејата дека многу малку знаеме за социјализмот...
прочитај повеќе

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
20°СкопјеВреме
Сончево
Пет33
Саб32
Нед33
Пон32
Вто31
Сре33
Чет33
Пет32
Саб32
Нед29
НајчитаниНајкоментирани
 
250 години од раѓањето на таткото на модерниот универзитет
Сугарески ги потврди грешките на автопатите, ЛП бара остри казни
Самит: ЕУ излегува од критичната состојба
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ