www.utrinski.com.mk
24 јуни 2017 04:04
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
23.03.2008, 16:41

Наскоро ќе стартува изградбата на „Ера сити“

„Ера сити“ ќе почне да се гради кон крајот на овој или почетокот на идниот месец, изјави Гвидо Омладич, претседател на Управата на групацијата ЕРА и претседател на Управниот одбор на „Скопски саем“, по денешното отворање на саемската манифестација „Мебел 2008“. Омладич потврди дека изведувач на проектот ќе биде македонска компанија. „Веќе се знае за која македонска фирма станува збор, но тоа ќе го соопштиме за неколку дена“, рече Омладич.

На новинарско прашање како ја оценува бизнис-климата во Македонија, со оглед на актуелните политички случувања, Омладич одговори дека „Ера сити“ има своја стратегија. „Сакаме Македонија да влезе во НАТО затоа што тоа е добро и за државата, но и за регионот“, порача Омладич. (Ек.Р.)

Статијата е прочитана 1367 пати.


Испрати коментар
Државните субвенции нема да ни донесат поевтина храна
Граѓани што ги сменија броилата реагираат на сметките за струја
Грчката влада сакa да ги продаде „Олимпик“, поштите и железницата
Бугарија ги затвора фри-шоповите кон земјите што не се во ЕУ
Неделава ЕСМ со нова акција за исклучување должници
ММф прогнозира инфлација од шест отсто, Владата не е загрижена
Велешките земјоделци нема да конкурираат за субвенции

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
22°СкопјеВреме
Претежно облачно
Саб32
Нед33
Пон32
Вто32
Сре33
Чет34
Пет35
Саб35
Нед30
Пон27
НајчитаниНајкоментирани
 
Легитимацијата на Алек Вучиќ Први
Вангели: Македонија има важна улога во кинеските иницијативи
Германија се бори со последиците од невремето
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ