www.utrinski.com.mk
28 јануари 2015 13:04
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-

Вести

Секој вработен ќе знае колку има работен стаж
ПИОМ од 15 јануари доставува податоци за стажот и за платите на секој осигуреник...
прочитај повеќе
Култура
На фестивалот на Кустурица годинава дојдоа Андреј Кончаловски, Никита Михалков, ...
прочитај повеќе
Промоција на ДВД и книга од Љубиша Георгиевски
Во комплетот од пет ДВД-ја, целосно е дигитализиран филмскиот опус на доајенот н...
прочитај повеќе
„Брачна игра“ - премиера во Кумановскиот театар
Вечерва на малата сцена ќе биде изведена претставата работена според текст на Ед...
прочитај повеќе
Документарецот за Нина Симон на фестивалот „Санденс“

КЛИК ДО НОВОТО

Е-ИЗДАНИЕ

Денот низ фотографии

Најнови вести
4°СкопјеВреме
Облачно
Сре6
Чет8
Пет10
Саб10
Нед12
НајчитаниНајкоментирани

     Site Meter   
Број 4695, 28.01.2015
Ципрас и Каменос се договориле околу Македонија
Коалицискиот партнер на Сириза не сака да чуе за зборот Македонија во нашето име...
прочитај повеќе
Препорачано од уредникот
Светот им се поклони на жртвите од Аушвиц
Ова ќе биде можеби последна церемонија по повод ослободувањето на Аушвиц за мног...
прочитај повеќе
Интервју - Кај младите нема големо патриотско чувство
„Нашиот најголем проблем е одливот на младата генерација. Мора да се подобри еко...
прочитај повеќе
Катастарот со нови повисоки такси
За упис на хипотека сега треба да се плати 0,1 отсто од вредноста на кредитот ка...
прочитај повеќе
Ни Тоше, ни Александар, само Универзална сала
Петар Алексовски-Пепо, човекот кој ја именуваше Универзална сала е прoтив да се ...
прочитај повеќе
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ