www.utrinski.com.mk
19 февруари 2017 17:28
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
16.02.2017, 15:33
Елена Реи за „Ел мериџ“Нашата топ-моделка се наоѓа во Париз каде што го снима едиторијалот на познатото модно списание

По Токио, Сингапур и Јужна Кореја нашата докажана топ-моделка Елена Реи веќе подолго време престојува во центарот на светската мода Париз. Да потсетиме, зад неа се голем број реализирани проекти, како заштитно лице на брендот Келвин Клајн, преку соработките за кампањи и ексклузивни едиторијали за Армани, Масимо Дути, Џими Чо, Харперс базар, Булгари, Селин..., а најновата вест навистина звучи престижно - снима рекламна кампања за модното списание „Ел мериџ“ (ELLE Mariage).

Прекрасните и раскошни венчаници се најава за новата сезона која го најавува минимализмот на гламурот, во што Елена плива како риба во вода.

Покрај едиторијалот, Реи е главен лик и во промотивниот видеозапис, каде што покрај нејзината впечатлива убавина може да се види фантастичната кројка на венчаниците и обувките, кои ~ прилегаат совршено.

Со секој нареден проект нашата Елена докажува дека е навистина родена за оваа професија, „таа е едно од најдобрите работи што воопшто ~ се случиле на модната сцена кај нас“ - велат од нејзината матична агенција „Моделс ИН“ во Скопје.
Статијата е прочитана 880 пати.


Испрати коментар
Масимо Савиќ, евергрин музички блесок
По разводот, Марк Антони вљубен во уште помлада девојка
Лиза Мари Присли пронашла педофилски снимки кај сопругот
Амал и Џорџ Клуни очекуваат момче и девојче
Џамбо Агушев го претстави новиот проект „Таксим дрим“
Бившиот свршеник на Софија Вергара ги бара замрзнатите ембриони
Скапи влезници за мјузиклот „Тајно моја“ - 1.200 денари во чест на Тоше Проески
Морскиот лав починал од голтнат камен
Харисон Форд со својот авион речиси се судрил со „боинг“
Енија побогата од Адел, а живее со мачки
Ричард Гир горд на својата млада девојка
(ФОТО) Концерт на Калиопи во „Фабрика на култура“ во Загреб
„Вог“ и дава поддршка на првата дама
Невестинска модна вечер - Радоста на невестинскиот избор
Том Хојвирт сака да ја „убие“ Кончита
Златна бубамара - Награда за животно дело за ансамблот „Мањифико“
(ФОТО) Греми - Џенифер Лопез, Адел и Ријана – вистински диви на црвениот тепих
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои пет БАФТА награди

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
3°СкопјеВреме
Облачно
Нед5
Пон6
Вто7
Сре11
Чет12
Пет14
Саб9
Нед10
Пон11
Вто11
НајчитаниНајкоментирани

Лавров: НАТО е институција од Студената војна
Грција: Данок на изнајмувањето станови на туристите
Охридско Езеро со ниво под законскиот минимум, кој е виновен?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ