www.utrinski.com.mk
19 февруари 2017 17:28
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
14.02.2017, 14:36

ФОТО: Концерт на Калиопи во „Фабрика на култура“ во ЗагребКако што пишуваат хрватските медиуми, нашата музичка дива вчера одржала спектакуларен концерт пред многубројната публика

Нешто повеќе од два часа публиката уживаше во пресекот на најдобрите песни, што ја одбележаа кариерата на Калиопи. Вчерашниот, прв солистички концерт во „Фабрика на култура“ во Загреб беше подржан од нејзините обожаватели, а во првите редови поддршката стигна од Тереза Кесовија, Алка Вуица, Миро Унгар, Јоспи Радељак, Мирослав Рус...

Публиката неколкупати во текот на вечерта реагираше емотивно, особено на рефрените на „Ако још икад падне снег“, „Црне руже“ што таа ја посвети на Тоше Проески. Фантастични беа реакциите и на безвременската песна „Македонија“, што се пееше хорски, а хитовите на вечерта секако беа актуелните „Роденден“ и „Кестени“, кои моментално ги зафаќаат првите радиски позиции во регионот. Мегахитовите од албумот „Мелем“ направија вистинска експлозија, а еуфоријата се случи со „Црно и бело“ и „Бато“. Со овој концерт започнува актуелната турнеја на Калиопи - ја очекуваат фановите во Тузла, Бања Лука, Мостар, Сараево...

 

Статијата е прочитана 1329 пати.


Испрати коментар
Масимо Савиќ, евергрин музички блесок
По разводот, Марк Антони вљубен во уште помлада девојка
Лиза Мари Присли пронашла педофилски снимки кај сопругот
Амал и Џорџ Клуни очекуваат момче и девојче
Елена Реи за „Ел мериџ“
Џамбо Агушев го претстави новиот проект „Таксим дрим“
Бившиот свршеник на Софија Вергара ги бара замрзнатите ембриони
Скапи влезници за мјузиклот „Тајно моја“ - 1.200 денари во чест на Тоше Проески
Морскиот лав починал од голтнат камен
Харисон Форд со својот авион речиси се судрил со „боинг“
Енија побогата од Адел, а живее со мачки
Ричард Гир горд на својата млада девојка
„Вог“ и дава поддршка на првата дама
Невестинска модна вечер - Радоста на невестинскиот избор
Том Хојвирт сака да ја „убие“ Кончита
Златна бубамара - Награда за животно дело за ансамблот „Мањифико“
(ФОТО) Греми - Џенифер Лопез, Адел и Ријана – вистински диви на црвениот тепих
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои пет БАФТА награди

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
3°СкопјеВреме
Облачно
Нед5
Пон6
Вто7
Сре11
Чет12
Пет14
Саб9
Нед10
Пон11
Вто11
НајчитаниНајкоментирани

Лавров: НАТО е институција од Студената војна
Грција: Данок на изнајмувањето станови на туристите
Охридско Езеро со ниво под законскиот минимум, кој е виновен?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ