www.utrinski.com.mk
23 јуни 2017 08:54
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.04.2017, 17:12

Гонзалез го враќа Ристовски во репрезентацијата

Борко Ристовски (34) се враќа во ракометната репрезентација на Македонија. Голманот на Барселона се најде на поширокиот список на селекторот Раул Гонзалез за претстојните мечеви со Исланд во квалификациите за Европското првенство во 2018 година. Ристовски беше изземен од Лино Червар за Светското првенство во Франција поради, како што образложи Хрватот, „емотивна истрошеност“.

На првичниот список на Гонзалез се најдоа 28 ракометари: Борко Ристовски (Барселона), Мартин Томовски (Металург), Никола Митревски (Бенфика), Кирил Колев (Пелистер), Дејан Манасков (Рајн Некар Левен), Гоце Ојлески (Одорхеи), Гоце Георгиевски (ЧСМ Букурешт), Стојанче Стоилов (Вардар), Никола Маркоски (Орошази), Филип Лазаров (Универзитатеа Темишвар), Аце Јоновски (Бергишер), Немања Прибак (Бешикташ), Жарко Пешевски (Металург), Кирил Лазаров (Барселона), Влатко Митков (Кремс), Филип Талески (Рајн Некар Левен), Филип Кузмановски (Металург), Велко Маркоски (ППД Загреб), Мартин Поповски (Вардар Ј.), Филип Миркуловски (Вецлар), Марко Нелоски (Металург), Мартин Велковски (Металург), Никола Костески (Металург), Горан Крстевски (Еурофарм Работник), Дарко Димитриевски (Борец), Костадин Петров (Металург), Владо Недановски (Вардар Ј.), Даниел Ѓорѓески (Вардар Ј.).

Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
20°СкопјеВреме
Сончево
Пет33
Саб32
Нед33
Пон32
Вто31
Сре33
Чет33
Пет32
Саб32
Нед29
НајчитаниНајкоментирани
 
250 години од раѓањето на таткото на модерниот универзитет
Сугарески ги потврди грешките на автопатите, ЛП бара остри казни
Самит: ЕУ излегува од критичната состојба
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ