www.utrinski.com.mk
19 февруари 2017 17:28
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
14.02.2017, 14:32
„Вог“ и дава поддршка на првата дамаМеланија Трамп првата насловна страница за „Вог“ ја снимила во далечната 2005 година, кога се мажеше за Доналд Трамп, а тогаш ексклузивно ја покажа својата раскошна венчаница.

Сега, 12 години подоцна, згодната Словенка повторно би можела да се најде на насловната страница на „модната библија“, зашто, како што објаснила уредничката, злогласната Ана Винтур, „Вог“ не планира да ја намали важноста на новата прва дама. И додека, поради политичките ставови на нејзиниот сопруг, многубројни познати модни имиња буквално ја исклучиле Меланија од модната заедница, се чини дека тоа не планираат сите да го направат. Иако во текот на изборите Винтур отворено ~ давала поддршка на Хилари Клинтон, сега како и Ралф Лорен, кој на Меланија ~ направи комплет за инаугурацијата, уредничката на „Вог“ одлучила да ~ даде поддршка на првата дама на САД.

„Во ’Вог’ имаме традиција на следење на првите дами, па не можам да замислам зашто овој пат би можело да биде поинаку“, открила Ана Винтур во неодамнешно интервју за „Волстрит џурнал“.

Така, Хилари Клинтон била на насловната страница во далечната 1998 година, додека Мишел Обама била вистинска миленичка на „Вог“: за време на осумгодишниот мандат на нејзиниот сопруг, таа дури три пати била на кориците на модната библија.

Статијата е прочитана 1339 пати.


Испрати коментар
Масимо Савиќ, евергрин музички блесок
По разводот, Марк Антони вљубен во уште помлада девојка
Лиза Мари Присли пронашла педофилски снимки кај сопругот
Амал и Џорџ Клуни очекуваат момче и девојче
Елена Реи за „Ел мериџ“
Џамбо Агушев го претстави новиот проект „Таксим дрим“
Бившиот свршеник на Софија Вергара ги бара замрзнатите ембриони
Скапи влезници за мјузиклот „Тајно моја“ - 1.200 денари во чест на Тоше Проески
Морскиот лав починал од голтнат камен
Харисон Форд со својот авион речиси се судрил со „боинг“
Енија побогата од Адел, а живее со мачки
Ричард Гир горд на својата млада девојка
(ФОТО) Концерт на Калиопи во „Фабрика на култура“ во Загреб
Невестинска модна вечер - Радоста на невестинскиот избор
Том Хојвирт сака да ја „убие“ Кончита
Златна бубамара - Награда за животно дело за ансамблот „Мањифико“
(ФОТО) Греми - Џенифер Лопез, Адел и Ријана – вистински диви на црвениот тепих
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои пет БАФТА награди

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
3°СкопјеВреме
Облачно
Нед5
Пон6
Вто7
Сре11
Чет12
Пет14
Саб9
Нед10
Пон11
Вто11
НајчитаниНајкоментирани

Лавров: НАТО е институција од Студената војна
Грција: Данок на изнајмувањето станови на туристите
Охридско Езеро со ниво под законскиот минимум, кој е виновен?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ