www.utrinski.com.mk
28 април 2017 21:52
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
18.04.2017, 17:18

Салата од пилешко и печурки

Потребно е: 400 г варено или печено пилешко месо, 400 г од сечкани маринирани печурки, 200 мл павлака, 200 мл мајонез, сол по вкус, црн пипер и оригано по желба.

Подготовка: Исечете го пилешкото на коцки и измешајте го со печурките. Додадете павлака и мајонез, сол и црн пипер и измешајте се заедно. Оставете во фрижидер да се излади, па потоа сервирајте.

Статијата е прочитана 1035 пати.


Испрати коментар
„Златно славејче“ бара нови членови
Кајли Миног - Tајна врска со принцот Ендрју
Кејт Мидлтон - Вегетаријанско мени еднаш неделно
Најактуелните модни додатоци - Задолжителнo
Што прават
Фотографијата е трага во вечноста
Концертот на Милан Завков како пролетен фестивал
Ричард Гир, по два брака, изгуби глава по Алехандра
Анџелина Џоли има нов партнер и ќе се мажи?
„Гус Гус“ на 22 април на Скопски саем

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
23°СкопјеВреме
Облачно
Пет28
Саб22
Нед16
Пон21
Вто23
Сре23
Чет24
Пет22
Саб23
Нед23
НајчитаниНајкоментирани

Зекири: Дел од толпата имаше радиостаници и оружје
Мост излегува од хрватската влада
Даночната реформа на Трамп е осудена на неуспех
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ