www.utrinski.com.mk
27 мај 2017 13:47
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
19.02.2016, 15:24

За реквизити за Луна-парк 1,8 милиони евра

Градот планира да потроши речиси два милиони евра за нови реквизити во Луна- паркот. Деновиве Град Скопје распиша оглас за набавка, транспорт и монтажа на реквизити за забавен парк – Скопје. Според огласот, проценетата вредност на договорот без ДДВ е 109.217.850 денари, односно околу 1,8 милиони евра. Главен критериум за доделување на договорот за јавна набавка е најниската цена. (С.Р.)

Статијата е прочитана  пати.


Испрати коментар

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
21°СкопјеВреме
Претежно облачно
Саб22
Нед20
Пон22
Вто24
Сре26
Чет28
Пет27
Саб26
Нед27
Пон26
НајчитаниНајкоментирани
 
САД: Рамазански апел до муслиманите
Дебата во Бугарија: ќе ја биде ли Македонија?
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ