www.utrinski.com.mk
28 април 2017 21:51
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
20.04.2017, 11:25

Серена Вилијамс по породувањето ќе се врати на теренотАмериканката Серена Вилијамс ќе се врати на професионалниот тенис по породувањето и ќе продолжи да игра на 36-годишна возраст.

Вилијамс која има 23 гренд слем титули, вчера преку социјалните мрежи објави дека ја заврши сезоната поради бременост, но од нејзиниот тим порачаа дека тоа не е крај на нејзината кариера.

- Серена веќе го прави распоредот за почетокот на 2018 година, изјави ПР менаџерката Кели Новак.

Интересно е тоа што Вилијамс на породилна пауза оди од првото место на светската ранг-листа следната недела, а ќе ја сочува својата позиција според посебното правило на ВТА ако одигра турнир 12 месеци од породувањето.

Во јули се очекува враќање на тениските терени на Викторија Азаренка, која минатиот декември се породи, а претходно тоа го стори и Ким Клајстерс.

Статијата е прочитана 663 пати.


Испрати коментар
Моника Белучи - Нов доказ за сексапил
Жизел Бундшен - Враќање на огнената Бразилка
„Демофест 2017“ со богата програма и ѕвезди
Кире Лазаров и Пере - „Нокаут“ на ручек во Барселона
Фолк-фест „Филиграни“ се сели во лето
Елтон Џон во болница поради инфекција
(ФОТО) Концерт - Кога Наум пее, нема одење рано
Џек Николсон го прослави 80. роденден
Ерин Моран почина на 57 години
Македонија влезе во Гинис со шопска салата
Централното греење многу ќе го намали загадувањето во Скопје
„Не за селфи на воз - вреди да живееш“
Околу 800 ученици „Возеа кон иднината“
(ФОТО) Концерт на Влатко Стефановски и Биг бендот на оркестарот на словенечката армија - Музичко обединување на два темпераменти
Австрискиот канцелар разнесуваше пици
(ВИДЕО) Грчки „летачки поп“ стана хит на интернет

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
23°СкопјеВреме
Облачно
Пет28
Саб22
Нед16
Пон21
Вто23
Сре23
Чет24
Пет22
Саб23
Нед23
НајчитаниНајкоментирани

Зекири: Дел од толпата имаше радиостаници и оружје
Мост излегува од хрватската влада
Даночната реформа на Трамп е осудена на неуспех
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ