www.utrinski.com.mk
19 февруари 2017 17:30
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
14.02.2017, 14:38
Ричард Гир горд на својата млада девојкаАктерот Ричард Гир (67) зад себе има два пропаднати брака. Но сепак, на Филмскиот фестивал во Берлин гордо прошетал на црвениот тепих со шпанската публицистка Алехандра Силва (33). Тие заедно дошле на промоцијата на неговиот филм „Вечера“, а инаку се забавуваат веќе две години. Актерот гордо им позирал на фотографите и ја прегрнувал својата избраничка.

Гир беше четири години во брак со манекенката Синди Крафорд (50), во деведесеттите години на минатиот век, а со колешката Кери Лоуел (56) мина 14 брачни години. Лоуел и Гир се разведоа дури минатата година, иако четири години живеела разделени. Тие не можеле да се договорат околу имотот, а неговата бивша сопруга не сакала да се согласи на помалку од половина од неговиот имот.
Статијата е прочитана 2182 пати.


Испрати коментар
Масимо Савиќ, евергрин музички блесок
По разводот, Марк Антони вљубен во уште помлада девојка
Лиза Мари Присли пронашла педофилски снимки кај сопругот
Амал и Џорџ Клуни очекуваат момче и девојче
Елена Реи за „Ел мериџ“
Џамбо Агушев го претстави новиот проект „Таксим дрим“
Бившиот свршеник на Софија Вергара ги бара замрзнатите ембриони
Скапи влезници за мјузиклот „Тајно моја“ - 1.200 денари во чест на Тоше Проески
Морскиот лав починал од голтнат камен
Харисон Форд со својот авион речиси се судрил со „боинг“
Енија побогата од Адел, а живее со мачки
(ФОТО) Концерт на Калиопи во „Фабрика на култура“ во Загреб
„Вог“ и дава поддршка на првата дама
Невестинска модна вечер - Радоста на невестинскиот избор
Том Хојвирт сака да ја „убие“ Кончита
Златна бубамара - Награда за животно дело за ансамблот „Мањифико“
(ФОТО) Греми - Џенифер Лопез, Адел и Ријана – вистински диви на црвениот тепих
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои пет БАФТА награди

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
3°СкопјеВреме
Облачно
Нед5
Пон6
Вто7
Сре11
Чет12
Пет14
Саб9
Нед10
Пон11
Вто11
НајчитаниНајкоментирани

Лавров: НАТО е институција од Студената војна
Грција: Данок на изнајмувањето станови на туристите
Охридско Езеро со ниво под законскиот минимум, кој е виновен?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ