www.utrinski.com.mk
19 февруари 2017 17:27
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
15.02.2017, 13:20
Харисон Форд со својот авион речиси се судрил со „боинг“Харисон Форд (74) ја заменил пистата за полетување со пистата за слетување, па при слетувањето пролетал над „боинг 737“ на „Американ ерлајнс“ во кој имало 110 патници и членови на екипаж. Форд пилотирал со својот лесен авион, едномоторецот „авиат хаски“.

„Треба ли овој авион да биде под мене?“, ја прашал славниот актер контролната кула на аеродромот, кој се наоѓа на 70 километри од Лос Анџелес.

Сојузната агенција за возухопловство (ФАА) го истражува инцидентот, а ако се покаже дека Форд е виновен, би можел да ја изгуби пилотската дозвола.

Ова не е прв пат „најдобриот пилот на галаксијата, Хан Соло“ да има неволји во воздухот. Пред две години, Форд бил тешко повреден при принудно слетување на голф-терен, откако му откажал моторот на авионот со кој управувал. Тогаш експертите го фалеле актерот дека останал присебен и реагирал навремено и избегнал уште потешка несреќа. Во 1999 година, актерот принудно слетал со хеликоптер, а наредната година истото му се случило со авион во Небраска.
Статијата е прочитана 893 пати.


Испрати коментар
Масимо Савиќ, евергрин музички блесок
По разводот, Марк Антони вљубен во уште помлада девојка
Лиза Мари Присли пронашла педофилски снимки кај сопругот
Амал и Џорџ Клуни очекуваат момче и девојче
Елена Реи за „Ел мериџ“
Џамбо Агушев го претстави новиот проект „Таксим дрим“
Бившиот свршеник на Софија Вергара ги бара замрзнатите ембриони
Скапи влезници за мјузиклот „Тајно моја“ - 1.200 денари во чест на Тоше Проески
Морскиот лав починал од голтнат камен
Енија побогата од Адел, а живее со мачки
Ричард Гир горд на својата млада девојка
(ФОТО) Концерт на Калиопи во „Фабрика на култура“ во Загреб
„Вог“ и дава поддршка на првата дама
Невестинска модна вечер - Радоста на невестинскиот избор
Том Хојвирт сака да ја „убие“ Кончита
Златна бубамара - Награда за животно дело за ансамблот „Мањифико“
(ФОТО) Греми - Џенифер Лопез, Адел и Ријана – вистински диви на црвениот тепих
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои пет БАФТА награди

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
3°СкопјеВреме
Облачно
Нед5
Пон6
Вто7
Сре11
Чет12
Пет14
Саб9
Нед10
Пон11
Вто11
НајчитаниНајкоментирани

Лавров: НАТО е институција од Студената војна
Грција: Данок на изнајмувањето станови на туристите
Охридско Езеро со ниво под законскиот минимум, кој е виновен?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ