www.utrinski.com.mk
27 мај 2017 13:57
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Онлајн Култура
Отворeни 45. Мајски оперски вечери со премиера на Вердиевата „Травијата"
Претставата, со извонредната режија и сценографија, како и настапот на солистите...
прочитај повеќе
Концерт на Владимир Василевски-Четкар во Њујорк
Тој денеска ќе одржи концерт во познатиот њујоршки „Би Би Кинг блуз клуб", каде ...
прочитај повеќе
Прва фото изложба на лице со даунов синдром
Преку убавината на фотографиите и зајдисонцата на фотографиите, Коста Ќука, кон ...
прочитај повеќе
Во Скопје се снима првиот боливудски филм
Во филмот игра една од најголемите ѕвезди во Индија, Џозеф Виџеи Чандрашекар...
прочитај повеќе
Концерти на Миха Погачник за интеграција во ЕУ
Освен во Скопје, словенечкиот виолинист ќе настапи и во Тирана, Приштина, Љубљан...
прочитај повеќе
Во Крива Паланка пролетна школа "Етнографија на социјализмот"
Школата се одржува тргнувајќи од идејата дека многу малку знаеме за социјализмот...
прочитај повеќе
„Плакати“ од Михајло Арсовски на изложба во МСУ
Публиката за првпат ќе види дела од познатиот зачетник на постмодернизмот во гра...
прочитај повеќе
Харлан: „Кјубрик најмногу се интересираше за политиката“
Јан Харлан, извршниот продуцент на филмовите на Стенли Кјубрик, гостуваше на „Ск...
прочитај повеќе
Светот се' уште е „гладен за книги“
„Слабовидните лица“ имаат достап до само 10% од севкупниот печатен материјал и о...
прочитај повеќе
Личната драма „Реквием за госпоѓа Ј“ го отвори 20. Скопски филмски фестивал
Во „Милениум“ пред публиката се поклонија актерката Мирјана Карановиќ, која ја т...
прочитај повеќе
„Ах, љубов моја“ премиерно на Скопски фестивал
Филмот е во режија и по сценарио на Коле Ангеловски, кој одбележува 55 години на...
прочитај повеќе

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
21°СкопјеВреме
Претежно облачно
Саб22
Нед20
Пон22
Вто24
Сре26
Чет28
Пет27
Саб26
Нед27
Пон26
НајчитаниНајкоментирани
 
САД: Рамазански апел до муслиманите
Дебата во Бугарија: ќе ја биде ли Македонија?
Маљковиќ: Иднината е во регионалните лиги
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ