www.utrinski.com.mk
26 февруари 2017 04:19
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
Онлајн Култура
Во Скопје втор „Зимски поетски фестивал“
На фестивалот кој е дел од „Струшките вечери на поезијата“ ќе учествуваат поетит...
прочитај повеќе
Kate Simko и London Electronic Orchestra утре во Станица 26
Нивниот иновативен настап во живо вклучува трочлен женски ансамбл и вокалист кој...
прочитај повеќе
„Виолински бравури“ со Сихана Бадивуку и Филхармонија
На концертот ќе диригира Со Аватсуџи од Јапонија, добитник на наградата на Макед...
прочитај повеќе
„За телото и душата“ доби „Златна мечка“
Наградата за најдобра режија на 67. Берлинале му припадна на Каурисмаки...
прочитај повеќе
Друштвото на писателите на Македонија одбележа 70 години
На денешната свеченост беа доделени наградите за најдобри книжевни остварувања, ...
прочитај повеќе
Денови на иранска кинематографија со Шарам Мокри
„По поезијата и архитектурата, кои се многу познати во историјата на мојата земј...
прочитај повеќе

Електронско издание

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
3°СкопјеВреме
Облачно
Нед11
Пон13
Вто16
Сре17
Чет15
Пет15
Саб16
Нед16
Пон15
Вто14
НајчитаниНајкоментирани

СДСМ официјално го избра Заев за мандатар
Десетици загинати во координирани напади во Хомс
Карневал во Рио: почеток со мал скандал
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ