www.utrinski.com.mk
19 февруари 2017 17:35
Актуелно
Архива
Контакт
Редакција
Маркетинг
Претплата
период од-до
-
15.02.2017, 16:21
Крафт победник на ски-сковите во ПјонгчангАвстриецот Стефан Крафт е победник на денешното натпреварување во скијачки скокови одржано на големата скокалница во Пјонгчанг, Јужна Кореја.

Крафт во првата серија скокна 138 метри, а во втората 137,5 и со вкупно 293,5 бода заврши на првата позиција.

За него ова беше четврта победа сезонава и осма во кариерата.

Второто место го освои Германецот Андреас Велингер со остваренби должини 136 и 134 метри или 279,8 бода.

На победничкиот подиум се искачи и трето пласираниот Камил Штох од Полска со скокови 126,5 и 134 метри.

Во Генералниот пласман води Штох со 1.240 бода, пред Крафт со 1.140 и Норвежанецот Андре Танде со 1.074.
Статијата е прочитана 399 пати.


Испрати коментар
Победи за Вардар и Шкендија
Второ злато за Хиршер на Светското првенство во Сент Мориц
Фени Индустри против Карпош Соколи во финалето на Купот
Голема победа за ракометарите на Вардар против ПИК Сегед
Илчо Ѓорѓиоски едногласно реизбран за претседател на ФФМ
МЗТ Скопје Аеродром последен полуфиналист во Купот
Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен
Карпош Соколи прв полуфиналист во кошаркарскиот куп
Ибрахимовиќ и Џеко ѕвезди на вечерта во Лига Европа
Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар
Ѓорѓиоски избран за член на Организацискиот комитет на ФИФА
Кот победник на денешните скокови во Кореја
Одлуката од Лозана за Адеми дури на 17 март
Убедливи победи на Баерн и Реал во првите осминафинални дуели од ЛШ
Триумф на Кливленд на гостувањето кај Минесота
ПСЖ убедлив во првото осминафинале против Барселона во ЛШ
Дамјановски четврти на „Мавровскиот меморијал“ и со „А“ норма за ЗОИ во Пјеонгчанг
Симјановска сепак ќе се натпреварува во велеслаломот во Сент Мориц
„Винсенте Калдерон“ домаќин на финалето на шпанскиот куп
Ерни сензационален победник во комбинација на СП во Швајцарија
Ентони го предводеше Њујорк до важна победа над Сан Антонио
Червар - Македонија живее за ракометот

Денот низ фотографии
 
Најнови вести
3°СкопјеВреме
Облачно
Нед5
Пон6
Вто7
Сре11
Чет12
Пет14
Саб9
Нед10
Пон11
Вто11
НајчитаниНајкоментирани

Лавров: НАТО е институција од Студената војна
Грција: Данок на изнајмувањето станови на туристите
Охридско Езеро со ниво под законскиот минимум, кој е виновен?
     Site Meter   
период од-до
-
Редакција ул. "Васил Ѓоргов" бр.16, четврти кат Тел. 3236 900
Факс. 3236 901
E-mail: contact@utrinski.com.mk
МАРКЕТИНГ